Cik nopelna ministrs

Latvijā valda ļoti liela neapmierinātība ar to, cik lielas algas saņem mūsu politiskās personības, tai skaitā ministri. Sabiedrībā valda uzskats, ka valsts ekonomiskais stāvoklis neatļauj ierēdņiem saņemt tik lielas algas, īpaši, kamēr liela daļa tautas cenšas izdzīvot ar krietni mazākām, pat minimālajām algām.

Latvijā, ministru algas tiek noteiktas pēc formulas kur tiek ņemta vērā valsts vidējā alga, kas mainās katru gadu. Šī, vidējā alga, tiek reizināta ar koeficientu 4.68. Katru gadu pārrēķinot šīs ministru algas, rodas iespaids ka valstī kāpj arī kopējie cilvēku ienākumi, realitātē, protams, mēs redzam ka kāpj tikai vidējā alga. Tas nebūt nenozīmē ka pieaug vairuma ienākumi, vai tie kļūst pietiekami pieklājīgai dzīvei.

2017. gadā, Latvijas ministru algas būs 3828 Eiro. var teikt ka tas ir godīgi, ministri saņem lielāku algu tad, ja valsts iedzīvotāji pelna vairāk. Reālā, ekonomiskā situācija gan parāda tikai teorētisku algu pieaugumu un dzīves līmeņa celšanos. Parastās mājsaimniecībās šis pieaugums gan ir vainu minimāls vai nav redzams vispār. Ar samaksas piesaistīšanu vidējam līmenim ir liela problēma, ja viens cilvēks saņem vienu tūkstoti eiro, bet 9 saņem tikai 100 Eiro, tad vidējā alga vienalga ir lielāka par to, ko saņem lielākais vairums, šajā gadījumā tā ir 190 Eiro. tas pats attiecas uz valsti, ja lielākā daļa saņem minimālo algu, bet daļa daudz, daudz vairāk, vidējā alga ir daudz lielāka kā tai vajadzētu būt realitātē.