Deputātu algas Latvijā

Aprēķinot deputātu atalgojumu no valsts vidējās algas, protams, var iegūt godīgu samaksu, bet netiek ņemts vērā tas, ka dažiem cilvēkiem saņemot krietni lielāku samaksu, bet lielajam vairumam saņemot minimālo algu, valsts vidējā alga ir lielāka par nekā vairumam cilvēku mēnešalga. Skatoties no šāda skatu punkta, šāds algas piemērošanas modelis ir nepareizs, jo deputāti saņem vairāk, ja lielais vairums saņem mazas algas, bet daži ļoti lielas.

DeputātsPašsaprotami, ka deputātiem ir jāsaņem atbilstošs atalgojums, bet varam arī droši teikt, ka šim atalgojumam ir jāatspoguļojas tautas labklājībā. Deputātu darba augļi ir tautas labklājība, apmierinātība un pārticība. Ja valstī valda problēmas, neapmierinātība un nesaskaņas, valdības darbs nevarētu tikt vērtēts tik augstu, lai maksātu algas, kuras liekas pārmērīgas pat vidējā līmeņa tautai. Mūsdienās ir ierasts ka atstatumi starp bagātajiem un visiem pārējiem ir ļoti lieli. Proti, ja daži pelna tūkstošus tad vairāki tūkstoši saņem tikai minimālo algu. Šādā veidā, vidējā alga nav īsti godīgs rādītājs.

Deputātu algas ir ļoti plaši apspriests jautājums. Un reti kurš uz ielas sastaptais teiktu ka deputātu algas ir pietiekošas vai par mazu. Krietns vairums uzskatītu ka šīs algas ir pārāk lielas, jo tauta tikmēr dzīvo ar minimālajām vai tuvu tām algām. Deputātu pienākums būtu pret tautu, pret vēlētājiem kas ir uzticējušies viņiem un tāpēc šīs algas apmēram būtu jābūt tādam, lai neradītu iebildumus, bet vēl labāk, ja tauta ir apmierināta ar deputātu darbu un tāpēc neiebilst, ka viņu atalgojums ir tik liels. Šāda situācija būtu vislabākā, bet, protams, ir grūti iedomāties ka tā tiešām kādreiz būs. Atliek vienīgi cerēt ka pārējās tautas atalgojuma kāpums nav aiz kalniem, jo bieži vien mums nākas ņemt ātru kredītu, lai izdzīvotu līdz nākamajai algas dienai. Interesanti būtu uzzināt, cik deputāti ir izmantojuši jeb aizņēmušies ātros kredītus vai vismaz pirmos bezprocentu kredītus, lai izdzīvotu līdz nākamajai deputātu algai.

Deputātu darba augļi ir tautas labklājība, apmierinātība un pārticība. Labā ziņa ir tāda, ka Latvijā ir novērojama izaugsme un drīz ātrie kredīti nebūs tik pieprasīti, jo kredīti un citi faktori rāda, cik cilvēkiem ir personīgā nauda un pārticība.